Volný čas

Aukce deseti děl významných umělců podpoří vozíčkáře

Deset děl významných umělců nabídne v neděli 24. května veřejná aukce v pražském Paláci Žofín, jejíž výtěžek půjde na dobrou věc: poprvé se tak podpoří Centrum Paraple, zaměřené na pomoc lidem na vozíku. Aukci uspořádaly dvě významné pražské síně Galerie Kodl a Aukční síň Vltavín, začátek je ve 13 hodin, vstup pro všechny zájemce o aukční nákup je volný.
stano_secese_aukce_paraple

Secese už pozdě, Tono Stano, fotografie, 35 x 26 cm, sign. PD, rám, pasparta, zaskl. Podmanivé, krásné dílo založené na mistrné, velmi citlivé práci se světlem se Stanovým oblíbeným námětem oslavujícím ženský půvab je prostoupeno silným, jemně laděným erotickým nábojem, který fotografii dodává až uhrančivý dojem. Jedná se o jedinou autorskou rozmnoženinu. Práce je darem advokátní kanceláře Vyskočil, Krošlák a partneři s.r.o.

„Něco mi říká, že spojenectví Galerie Kodl a špičkových výtvarníků s Centrem Paraple by mohlo být pro náš vozíčkářský účet blahodárné,“ uvedl k akci Zdeněk Svěrák, zakladatel Centra Paraple. A jeho kolega, divadelník Jan Kačer k tomu dodal: „Obrazy a sochy jsou vzácným vzkazem talentu a inspirace. Je možné učinit je posly lidské vzájemnosti, úcty k životu k bližnímu, k podané ruce. Učiňme tak!“.
saudek_marilyn_aukce_paraple

Marilyn with Umbrella, David Saudek, komb. technika na plátně, dat. 2015, 100 x 100 cm, sign. na rubu, rám.

Aukce nabídne například díla Josefa Čapka, Ondřeje Sekory, Zdeňka Sýkory, Davida Saudka, Stanislava Kolíbala a Jiřího Davida, zastoupena bude i  fotografie originálního „kyjovského mistra“ Miroslava Tichého či unikátní snímek Secese už pozdě Tona Stana – dar advokátní kanceláře Vyskočil, Krošlák a partneři. Jak doplnil galerista Martin Kodl,  k dosažené ceně nebude připočítána žádná aukční přirážka, výtěžek tak půjde stoprocentně na potřeby vozíčkářů.

Marilyn s parapletem
Aukce nabídne například i půvabný obraz Marilyn with Umbrella od Davida Saudka: okouzlujícím plátnem z cyklu Hrdinové autor vyjádřil osobní poctu krásné ženě a idolu mnoha mužských srdcí. Do brilantně namalovaného obrazu s optimistickou letní atmosférou dokázal navíc umělec vtipně zakomponovat i paraple – symbol celé dobročinné akce. Vyvolávací cena je 50.000 Kč.

Úplnou nabídku benefiční aukce si lze prohlédnout v online katalogu na www.galeriekodl.cz. Díla, která se na Žofíně nepodaří vydražit, bude možné získat ještě v poaukčním prodeji přímo v Galerii Kodl.

Více na www.galeriekodl.cz a www.paraple.cz

zdroj: Galerie Kodl

Doporučené

Přidat komentář