Profíci radí

Poraďte se s vizážistou Dermacol

dermacol_zdenikova_steflova
Baví Vás líčení, ale výsledky nejsou takové, jaké byste si představovala? Nevíte, jaké produkty používat, když máte mastnou nebo naopak suchou pleť? Líčíte se stále stejně, i přes to, že jste změnila barvu vlasů?

Časopis Woman&Style se spojil s profesionály v oboru – vizážisty značky Dermacol Jarmilou Zedníkovou a Tomášem Vidou, kteří jsou připraveni zodpovědět vaše dotazy na téma líčení a péče o pleť.

Každý měsíc vybereme 3 nejzajímavější dotazy, vizážisté značky Dermacol je zodpoví, dotazy a odpovědi následně zveřejníme v našem časopisu a tazatele odměníme produkty Dermacol.

Dnes jsme vybrali dotazy čtenářek: Šárka T., Jičín, Valérie H., Praha, Monika T., Brno-město. Na vaše dotazy odpověděla Jarmila Zedníková, vizážistka Dermacol.

Šárka T., Jičín: Jak mám ráno připravit pleť na líčení? Je vhodné použít například peeling, nebo stačí umýt či očistit pleťovou vodou a co dál?

Jarmila Zedníková: Většina žen, ale i mužů, v dnešní době nevědí, jak správně pečovat o svou pleť a tělo. Kůže je ochranná bariéra těla, na niž působí škodlivé vnější vlivy a registruje všechno, co nás trápí. Každodenní stres, slunce, suchý vzduch, nedostatek spánku, znečištěné životní prostředí, UV záření, mají na naši pleť negativní vliv. Žádná část našeho těla nevyžaduje tolik pozornosti jako právě ona. Proto musí také dostávat výživu a vláhu, má-li zůstat zdravá. Čistá, zářivá a zdravá pleť je ideálem, po němž všichni toužíme. S pomocí nejmodernějších přípravků péče o pleť a správnou ochranou proti slunečnímu záření může pleť vypadat a cítit se skvěle v jakémkoliv věku. Velmi důležité je používat každé ráno a každý večer speciální přípravky určené speciálně pro vaši pleť. Ráno stačí nějaký lehčí, hydratační krém, případně hydratační sérum, ale pozor, vše s UV faktorem. A na noc dopřejte pleti větší luxus, v podobě výživného séra, nočního a očního krému.
dermacol_profici_03_03
Valérie H., Praha: Dobrý den, prosím o radu, jak na jednoduché kouřové líčení?

Jarmila Zedníková: Díky svůdnému kouřovému líčení budete nejzářivější ozdobou každého večírku. K tomu vám pomůže pár tahů štětcem namočeného do přepychových odstínů kolekce Dermacol. Naše líčení kloubí luxus a svůdnost. Pleť by měla zářit! Základem je dokonale sjednocená pleť se sametovým make-upem a korektorem. Určitě neopomeňte použít pudr, který Vaši pleť dovede k dokonalosti. Tvářenku vyberte spíše neutrální, jemně modelující rysy obličeje. „Je třeba dbát na jemné přechody, neměla by být patrná hrana – proto je důležité mít velmi kvalitní, měkký štětec. Kouřového líčení se rozhodně neobávejte…s námi to zvládnete. Základem úspěchu je nebát se sytého odstínu a tvar oka protáhnout směrem ven. Nejlépe je začít s očními linkami, které naneseme na celé horní víčko. Začneme u vnitřního koutku oka a pokračujeme až k jeho vnějšímu koutku. Oční linku poté vystínujeme do ztracena, aby tvořila měkký přechod. Pro kouřové líčení můžeme zvolit různé odstíny barev, většina žen používá černou, je však možné použít i hnědou nebo fialovou. Zakázáno není ani barvy kombinovat. Můžeme začít například tmavě hnědou a líčení dokončit černou. Tmavší barvu očního stínu nanášíme nejprve na pohyblivé víčko. Protože se jedná o výrazné líčení, určitě použijte dostatečnou vrstvu stínu. V oblasti vnitřního koutku nanášíme barvu naopak velmi jemně, tady doporučuji zvolit světlejší tón stínu. Tento odstín ještě použijeme na střed oka, kde pomocí plochého štětce stín lehce rozetřeme do ztracena. Poté pomocí kulatého štětce vystínujeme zbytek prostoru v nadočnicovém oblouku. Tahy štětcem se snažíme dělat do kulata, tak, aby vytvářely oblouček.

Aby líčení působilo opravdu dokonale, pod obočí použijeme velmi světlý stín a opět rozetřeme do ztracena. Vybranou barvu očních stínů naneseme i pod oči a tím vytvoříme výraznější linku. Tmavou barvu dáváme také na spodní víčko, do vnější části, do středu až k vnitřnímu koutku. Místo stínu můžeme také použít černou tužku. Na dostínování tužky použijeme světlý oční stín, který zmírní tvrdé přechody. Pokud chcete líčení zvýraznit ještě více, můžete si vytvořit těsně nad řasami třpytivou oční linku, která Váš pohled neskutečně rozzáří. Dokonalou tečku Vám dodá sametová rtěnka. Rtěnku nanášejte štětečkem, je pak lépe propracovaná a zabráníte jejímu rychlému otření. Pro lepší zafixování rtěnky stiskněte po nalíčení mezi rty papírový ubrousek či kapesníček. Poté teprve naneste druhou vrstvu rtěnky. Na závěr můžete ještě použít lesk na rty, který můžete použít i samostatně bez rtěnky.
dermacol_profici_03_04
Pokud vás láká červená rtěnka, vybírejte pečlivě, není červená jako červená. K tomu budete potřebovat dvě barvy stínů, jednu hodně zářivou perleťovou, druhou temně sytou. Základem úspěchu je nebát se sytého odstínu, protáhnout pěkně tvar oka směrem ven. Světlejší stín patří doprostřed víčka a do vnitřního koutku, tmavým si vystínujte oční oblouk a vnější koutek. Důležité je tmavé orámování oka. Poslední dotyk bude patřit výraznější řasence. Máte-li chuť, zkuste nakonec dát těsně nad řasy jemnou třpytivou linku. Celkový sváteční vzhled ještě doplňte dokonale nalakovanými nehty!

Zářivé oči
Při líčení očí postupujte od očních stínů, většinou se nejprve používá světlý stín, který se aplikuje na celou plochu očního víčka. Obvykle se doplňuje stínem o něco tmavším, ten se nanáší do vnějšího koutku očního víčka a jemně rozetře tak, aby vytvořil měkký přechod. Pro běžné denní líčení postačí dva barevné stíny, anebo jen jeden rozetřený do různých barevných intenzit. Tento způsob líčení přirozeně zdůrazní oči.

K líčení očí patří také jejich zvýraznění očními linkami. Dají se použít tekuté oční linky, ale řadu stejných či podobných efektů lze vytvořit tužkami na oči či očním stínem pomocí štětečku. Závěr při líčení očí tvoří řasenka. Vždy začínejte líčením spodních řas, tahem od kořínků ke konečkům. Kartáček při líčení horních řas držte ve vodorovné poloze, tahem od kořínků ke konečkům se snažte řasy tvarovat směrem vzhůru. Největší důraz na líčení řasenkou dávejte do jedné třetiny od vnějšího koutku oka, tak přirozeně podpoříte tvar očí.

Monika T., Brno-město: Jaké produkty by mě neměly chybět k dokonalému make-upu?

Jarmila Zedníková: 4 kroky pro dokonalý make-up

1. krok
Aby Vaše pleť vypadala opravdu dokonale, vyhlazená a bez vrásek, použijte podkladovou bázi pod make-up, která pleť vyhladí, vyplní vrásky, póry a zabrání tak usazování make-upu.
dermacol_profici_03_02
2. krok
Sjednoťte pleť a doveďte jí k dokonalosti pomocí make-upu, který dokonale chrání pleť po celý den. Díky speciálnímu složení zvyšuje elasticitu pleti a její pevnost. Zabraňuje známkám únavy a vypadá přirozeně po celý den a dlouhou noc. Nevytváří dojem „masky“, neucpává póry, je prodyšný.

3. krok
Pro opravdu hedvábný a sametový vhled, nezapomeňte na fixační pudr, který pleť přirozeně zmatní, zafixuje make-up a zabraňuje vzniku mastného pocitu během dne. Pleť po nanesení působí pěstěnějším dojmem a make-up je chráněn proti doteku během celého dne. Součástí každého pudru je labutěnka s praktickým štětečkem pro jednoduchou a rychlou aplikaci.

4. krok
Líčka nezapomeňte zvýraznit tvářenkou, která dodá vašemu vzhledu přirozené zabarvení a zdravý nádech. Skvělá kombinace matových a projasňujících odstínů báječně vymodeluje tvář k dokonalosti.

Své dotazy můžete psát na: redakce@womanandstyle.cz.

text: redakce, Dermacol / foto: bigstock, dreamstime, Dermacol

Doporučené

1 komentář

Přidat komentář