Knižní novinky

Novinky na pultech knihkupectví – květen 2016

Dnešní novinky na pultech knihkupectví zahájíme netrpělivě očekávaným titulem, jenž dostal „nálepku“ Nejlepší norská fantasy roku 2014 – prvním dílem fantasy trilogie Havraní kruhy – titulem Ódinovo dítě. Na své si přijdou také milovníci thrillerů, historických románů i ti, které zajímá astrologie.

Novinky nakladatelství Host

Siri Pettersenová – Ódinovo dítě
První díl úspěšné norské fantasy trilogie Havraní kruhy inspirované severskou mytologií je nejen skvěle gradovaným dobrodružstvím, ale také příběhem o touze po spravedlnosti, o nebezpečí slepé víry a právu či odhodlání vést druhé.
Představ si, že ti chybí něco, co všichni ostatní mají. Něco, co dokazuje, že patříš do jejich světa. Něco tak důležitého, že bez toho nejsi nikdo. Jsi jen nákaza. Pouhý mýtus. Člověk.
Hirka se ve svých patnácti letech dozvídá, že je Ódinovo dítě — bezocasá stvůra z jiného světa. Opovrhovaná, obávaná a pronásledovaná.
Někdo si však nepřeje, aby její tajemství vyplulo napovrch, a hodlá toho docílit všemi prostředky. Hirka, jíž jde náhle o život, musí uprchnout. Existují však nebezpečnější stvoření než Ódinovy děti a Hirka není jediná, kdo prošel bránou mezi světy…

Ódinovo dítě koupíte v každém dobrém knihkupectví za cenu 349 Kč (568 stran) nebo výhodněji na stránkách nakladatelství.
knihy_novinky_kveten_02
Ingar Johnsrud – Vídeňské bratrstvo
Energický a velkolepý počin v rámci krimi žánru, těžící z propojení historického kontextu se současným strachem z terorismu. – Aftenposten.
Prvotina Ingara Johnsruda Vídeňské bratrstvo (první díl série o Fredriku Beierovi) ohlašuje příchod smělého a nápaditého nového hlasu skandinávské krimi literatury. Johnsrud v důmyslně utkaném a akčním thrilleru předvedl své schopnosti mistrovského vypravěče.
Když je vyšetřovatel Fredrik Beier přivolán k masové vraždě na předměstí Osla, vypadá to, že jde o případ náboženské msty — oběti patří k podivné sektě Boží světlo, která se připravuje na soudný den. Fredrik a jeho nová kolegyně Kafa však mají své pochybnosti a podezřelé souvislosti je brzy dovedou k objevu hrůzných vědeckých experimentů, odkazujících až k dobám druhé světové války. Musejí se ponořit do temné minulosti členů sekty a to, co na začátku vypadalo jako tragický, ale jasný případ, se náhle mění v dramatický hon za brutálním zabijákem.

Koupíte v každém dobrém knihkupectví za cenu 349 Kč (448 stran) nebo výhodněji na stránkách nakladatelství.

Katarina Bivaldová – Čtenáři z Broken Wheel doporučují
Naprostá bomba ve feel-good žánru. Bivaldová humorně píše o požitku z četby, o lidech z postupně zanikajícího maloměsta a samozřejmě také o rodící se lásce. Sama autorka pracovala v knihkupectví, takže dobře ví, jak ve čtenářích vzbudit zájem. – Femina.
Dvě zcela rozdílné ženy, osmadvacetiletá Sara Lindqvistová ze švédského Haninge a pětašedesátiletá Amy Harrisová z amerického Broken Wheel, si dopisují. Po dvou letech vzájemného vyměňování dopisů, knih a myšlenek o literatuře i životě se Sara rozhodne, že Amy navštíví. Když však konečně dorazí, Amy je po smrti. Sara se ocitá sama v ospalém městečku mezi kukuřičnými poli. Pochopitelně jsou tam ale všichni ti, o nichž jí Amy v dopisech vyprávěla. Svérázní obyvatelé Broken Wheel se o zmatenou turistku ochotně postarají, Sara zůstává a poprvé v životě nachází skutečné přátele (nejen pana Darcyho a Bridget Jonesovou). S jejich pomocí otevírá knihkupectví, kde nabízí knihy po zesnulé Amy. Sara i město ožívají, vznikají nové, nečekané páry a ani Sara, ani obyvatelé Broken Wheel se neodvažují pomyslet na chvíli, kdy se Sara bude muset vrátit domů do Švédska. Sařino dvouměsíční vízum co nevidět vyprší, a tak se její novopečení přátelé rozhodnou vzít celou záležitost do vlastních rukou…

Koupíte v každém dobrém knihkupectví za cenu 329 Kč (400 stran) nebo výhodněji na stránkách nakladatelství.

Novinky Euromedia Group
Z novinek Euromedia Group jsme pro Vás vybrali 3 tituly, které zaujmou především milovníky thrillerů.

Bradford Morrow – Padělatelé
Mysteriózní román držitele Ceny Americké akademie pro umění a literaturu.
William Butler má neobyčejný kaligrafický talent. Lépe řečeno je to vynikající padělatel historických rukopisů. Schopnost vytvořit dokonalé falzum pro něj vždy sice byla spíše otázka prestiže než způsob, jak si vydělat peníze, nic to však nemění na tom, že si zahrával s ohněm – a že se od doby, co se spálil, zdržuje výhradně na té správné straně zákona. Když je však jeho švagr, sběratel vzácných tisků a rukopisů, brutálně zavražděn a Williamovi začnou chodit výhružné dopisy, psané perfektními rukopisy dávno mrtvých spisovatelů, začnou se nad ním stahovat černá mračna… Mysteriózní román držitele Ceny Americké akademie pro umění a literaturu.

Vydalo nakladatelství Ikar. Koupíte u všech dobrých knihkupců za cenu 249 Kč (256 stran).

Marko Hautala – Bába Motyka
Uhrančivý thriller s hororovou zápletkou od autora označovaného za finského Stephena Kinga.
Po generace si mládež z jednoho zastrčeného předměstí na severu Finska předává hrůzostrašnou legendu o bábě Motyce. Má černý jazyk. Kdo o ní promluví, toho čeká smrt. Bába Motyka mu vyrve srdce z těla, zakope ho a nakonec sní. Je to jen historka, krutá tradice mezi místními dětmi? Proč ale z města mizí lidé beze stop? A co se vlastně děje v opuštěné vile na ostrově, kam nikdo nesmí?
Sagal má tajemství, protože promluvila. Samuel hledá svou dávnou lásku Julii, která zmizela. Maisa chce najít odpovědi na otázky, co ji trápí už od dětství. Bába Motyka však nezná slitování…

Najdete v Knižním klubu za cenu 299 Kč (320 stran).
knihy_novinky_kveten_03
Charlotte Linková – Ctitel
V lese je nalezeno tělo nedávno zavražděné dívky. Policie i rodina stojí před záhadou, neboť dívka zmizela beze stopy před šesti lety. Telefonát prázdninové známosti poskytne vyšetřování první záchytný bod, ale až další zločin, způsobem provedení nápadně připomínající předchozí, navede policii na konkrétní stopu. Všechny nitky se sbíhají u jedné ženy: čtyřicetileté Leony Dornové, jejíž život se před jistou dobou vymkl z kolejí. Nešťastnou shodou okolností se stane očitou svědkyní sebevraždy, aniž by jí mohla zabránit; manžel ji opustí kvůli jiné ženě a Leona má pocit, že svou situaci nezvládne. Netuší však, že to je teprve začátek dramatického řetězce událostí, na jehož konci bude muset zmobilizovat veškerou sílu a rozhodnost na to, aby si zachránila vlastní život…

Vydalo nakladatelství Ikar. Koupíte u všech dobrých knihkupců za cenu 299 Kč (304 stran).

Novinky nakladatelství Brána
Také nakladatelství Brána vydalo v květnu několik zajímavých titulů. Astroložka, novinářka a spisovatelka PhDr. Olga Krumlovská přichází již tradičně se svou knihou horoskopů, ve které podrobně rozebírá jednotlivá znamení podle dekanů, Richard Dübell „otevírá“ Bránu věčnosti a Monika Wurmová nás ve své knize Pákistánská princezna zavede do světa orientu, jeho krás i úskalí života.

Richard Dübell – Brána věčnosti
Napínavý román z období středověku nás zavede do roku 1250. Císař Friedrich II. je mrtvý, Svatá říše římská plná zmatku. Jen jeden člověk zná poslední císařovo tajemství. Je to katar Rogers de Bezers, který se pouští po stopě tajemství, které navždy změní jeho život.
Ve stejnou dobu se vydává na cestu jedna cisterciačka, aby v odloučenosti založila novou celu. Její řád se musí stát slavným duchovním centrem, aby ochránil jednu spolusestru před inkvizicí, a prostředkem k tomu má být stavba nádherného kláštera. Když lidé v městečku plány sestry Elsbeth odmítají, sáhne po pomoci tří cizinců. Jedním z nich je Rogers de Bezers. Elsbeth však netuší, co ho do města přivedlo doopravdy…

Koupíte v každém dobrém knihkupectví za cenu 499 Kč (632 stran) nebo výhodněji na stránkách nakladatelství.

Monika Wurmová – Pákistánská princezna
Kniha je strhujícím příběhem krásné Slovenky Angeliky. Moderní, sebevědomá dívka, žijící ve Vídni, přijímá lukrativní nabídku stát se modelkou v zemi, která jí nahání hrůzu. Každý se snaží Angeliku od cesty do Pákistánu odradit. Navzdory dobře míněným varováním rodiny a přátel přijímá nabídku od renomované společnosti Diamond´s Fashion a odjíždí… V Pákistánu na ní čekají zážitky, které by ji ani ve snu nenapadly. Jednoho dne se tajně chystá setkat s jedním ze svých pákistánských přátel, kterého poznala přes sociální síť, když v tom je unesena neznámým pachatelem. Ten ji drží několik dní spoutanou a se zavázanýma očima. Šokující odhalení nastane, když ji únosce přinutí, aby si ho vzala za manžela…

Koupíte v každém dobrém knihkupectví za cenu 299 Kč (304 stran) nebo výhodněji na stránkách nakladatelství.
knihy_novinky_kveten_04
Olga Krumlovská – Horoskopy 2017
Astroložka, novinářka a spisovatelka PhDr. Olga Krumlovská přichází již tradičně se svou knihou horoskopů, ve které podrobně rozebírá jednotlivá znamení podle dekanů – rozděluje předpovědi na třicet šest základních oblastí a podle postavení planet v roce 2017 stanoví kvalitu času a vývoj událostí, které mohou zrozenci jednotlivých období očekávat. Opět směřuje své předpovědi do tří základních oblastí – těmi jsou láska a mezilidské vztahy, zdraví a energie, finance a zaměstnání. Tentokrát k jednotlivým dekádám zařadila také předpověď pro děti. U každého dekanu samozřejmě nechybí výčet úplňků a novoluní v roce a jejich pozitivní, neutrální nebo negativní vliv na zrozence daného období.

„Někteří z nás prožili nelehké dva roky. Tato konstelace neušetřila ani můj život, i já si prošla zásadní životní přeměnou, která zasáhla postupně všechny oblasti mého života. Tak, jak to většinou v životě bývá, aby člověk mohl začít znovu a lépe, musí padnout až na samé dno, aby se měl od čeho, jak se říká, odrazit.“ – Olga Krumlovská, z knihy Horoskopy 2017.

Koupíte v každém dobrém knihkupectví za cenu 299 Kč (312 stran) nebo výhodněji na stránkách nakladatelství.

text: redakce, partneři rubriky / foto: archiv redakce, partneři rubriky

Doporučené

Přidat komentář