Volný čas

Renée Knight – Dokonalý cizinec

Představte si, že thriller, který jste právě otevřeli, je celý o vás…

Dokonalý cizinec by neměl uniknout žádnému fanouškovi Zmizelé nebo Dívky ve vlaku! Známé dokumentaristce Catherine Ravenscroftové se zničehonic objeví na nočním stolku záhadný román. Do té doby úspěšná a navenek vyrovnaná žena jako by se rázem propadla do zlého snu! Kniha se sice tváří jako fikce, do nejmenších podrobností však popisuje dávný den, kdy se Catherine stala nositelkou tíživého tajemství – tajemství, o němž věděl už jen jediný člověk na světě. A ten je dnes přeci mrtvý.

Minulost rázem ožívá, Catherine se hroutí svět jak domeček z karet a jedinou možností, jak z téhle pasti vyklouznout, je dokázat, co se ten den opravdu stalo…
ikar_knight_dokonaly_cizinec_02
Ukázka:
Catherine otevře laptop a zadá do vyhledávače autorovo jméno. Je z toho pomalu rituál. Už to zkoušela, doufala, že něco najde. Nějaké vodítko. Jenže kdenic tu nic. Jen jméno E. J. Preston. Nejspíš vymyšlené. Skrývá se za ním žena nebo muž? „Dokonalý cizinec“ je první a pravděpodobně poslední autorovou knihou. Vydalo ji nakladatelství Rhamnusia. Když hledala nějaké informace, potvrdilo se jí podezření, že kniha vyšla vlastním nákladem. Netušila, co Rhamnusia znamená. Teď už to ví. Je to přídomek bohyně pomsty Nemesis.

Renée Knight
Renée Knight pracovala pro BBC jako filmová dokumentaristka, později psala filmové a televizní scénáře, než se rozhodla naplno věnovat beletrii. Žije v Londýně s manželem a dvěma dětmi. Dokonalý cizinec je jejím románovým debutem, který okamžitě po vydání atakoval přední příčky žebříčků bestsellerů a jehož recenze přirovnávají ke Zmizelé či Dívce ve vlaku.

zdroj: Ikar / foto: bigstock, archiv / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář