Beauty, Profíci radí

Poraďte se s vizážistou Dermacol

dermacol_tomas_vida
Baví Vás líčení, ale výsledky nejsou takové, jaké byste si představovala?

Nevíte, jaké produkty používat, když máte mastnou nebo naopak suchou pleť?

Líčíte se stále stejně, i přes to, že jste změnila barvu vlasů?

Časopis Woman&Style se spojil s profesionály v oboru – vizážisty značky Dermacol Jarmilou Zedníkovou a Tomášem Vidou, kteří jsou připraveni zodpovědět vaše dotazy na téma líčení a péče o pleť.

Každý měsíc vybereme 3 nejzajímavější dotazy, vizážisté značky Dermacol je zodpoví, dotazy a odpovědi následně zveřejníme v našem časopise a tazatele odměníme produkty Dermacol.

Dnes jsme vybrali dotazy čtenářek: Alice D., Velvary, Viktorie N., Praha, Lenka P., Zlín. Na vaše dotazy odpověděl Tomáš Vida, vizážista Dermacol.

Alice D., Velvary: Dobrý den, mám docela malé oči. Lze toto potlačit a oči „zvětšit“ použitím určitých barev, nějakou linkou nebo určitým druhem řasenky?

Tomáš Vida:
Chcete-li své oči opticky zvětšit, zaměřte se na výběr očních stínů a tužek. Světlé barvy opticky zvětšují, proto volte odstíny s rozjasňujícím efektem (např. bílá, béžová, krémová atd.). Ty nanášejte do vnitřních koutků očí a pod obočí, čímž se pohled rozzáří. Nezapomeňte na kajalovou tužku, ne však v černé barvě, použijte světlou hnědou, bronzovou, jemnou šedou nebo fialovou. Zlehka jí obkreslete linii horních řas – na intenzitě přidejte ve dvou třetinách horního víčka a rozetřete ji do ztracena směrem ke spánkům, aby nezůstala kontura ostrá. Spodní víčko vystínujte ve vnějším koutku středně tmavším odstínem, kterým tužku zapracujete i na horním víčku ve venkovním koutku. Řasenku nanášejte v několika vrstvách, doporučuji také použít kleště na řasy. Aby se oči opticky otevřely, do vnitřních víček naneste bílou nebo béžovou tužku.
dermacol_poradna_02_02
Lenka P., Zlín: Existuje nějaký přípravek, který by mi zamaskoval temné kruhy pod očima a malé vrásky a sjednotil pleť? Přijde mi, že po použití korektoru jsou kruhy ještě více vidět.

Tomáš Vida: Před líčením si připravte plochu pod očima – naneste na ni oční krém a počkejte, dokud se nevstřebá. Oční krém zvýší přilnavost neutralizéru, pokud máte suchou pleť v okolí očí nebo vrásky, nezačnou se na ní vytvářet hrudky a vrásky se zbytečně nezvýrazní. Pokračujte použitím neutralizéru, a to přímo na tmavé plochy pod očima, případně na další místa na obličeji – ideálně ve žluté barvě, která tmavá místa potlačí. Pokud máte pleť opálenou nebo snědší, použijte neutralizér se zlatavým podtónem. Neutralizér by měl mít jemnou, krémovou konzistenci a s make-upem musí dokonale splynout. Make-up naneste v tenké vrstvě na celou pleť a lehce zafixujte sypkým pudrem.
dermacol_poradna_02_03
Viktorie N., Praha: Mám dost mastnou pleť. Po nanesení make-upu vydrží nemastná pouze chvilku, během pár minut už se leskne. Paní v obchodě s kosmetikou mi řekla, že to ani nemusí být make-upem, ale třeba krémem, který pod make-up používám. Je to možné, a jaký krém či make-up byste mi doporučili. Je mi 29 let.

Tomáš Vida: Mastná pleť má sklon k uhrovitosti, rychle se začne lesknout, časté jsou při ní vyrážky a hlavně rozšířené póry. Potřebujete proto produkty nemastné, nekomedogenní, které absorbují mastnotu. Krém zvolte ve fluidní nebo gel-krémové textuře – pleť nezatíží, osvěží a rychle se vstřebá do pokožky. Doporučuji také použít matující podkladovou bázi, která vyplní póry, pleť okamžitě zmatní, vyhladí nerovnosti a make-up fixuje. Make-up použijte rovněž matující s vyhlazujícím účinkem, případně s pudrovou texturou. Make-up by neměl obsahovat olejové složky, proto jsou také vhodné make-upy dlouhotrvající, které jsou sušší a vydrží na pleti až do odlíčení. Velmi důležitý je pudr. Fixačním pudrem fixujete make-up přímo po nanesení, kompaktním zmatňujete pleť během dne.
dermacol_poradna_02_01
text: redakce, Dermacol / foto: bigstock, dreamstime, Dermacol

předchozí díl poradny najdete zde

Doporučené

1 komentář

Přidat komentář