Představujeme

Abbie Rushtonová – Odpusť mi. Megan

Nakladatelství Euromedia Group – Yoli vydává debutový román britské autorky Abbie Rushtonové s názvem Odpusť mi. Megan, který originálním způsobem kombinuje žánr romantiky a thrilleru. A už nyní mu dáváme jedničku za originální a nepřehlédnutelnou obálku.

Hlavní hrdinka – středoškolačka Megan nemluví. Nepromluvila již několik měsíců, od té doby, co tragicky zahynula její nejlepší kamarádka Hana. Megan trápí strašná vina a slíbila, že o tom nikdy nikomu neřekne. Pak se na jejich škole objeví Jasmine, temperamentní, nádherná a upovídaná holka, která se k vzteku místní hvězdy Sadie chce kamarádit právě s Megan. Záhy se kolem nich začnou dít zvláštní věci. Že by to byla náhoda? Nebo jim hrozí nebezpečí? Megan by ráda znovu mluvila. Ale bojí se. Protože jestli se jí hlas vrátí, bude to znamenat jen jedno. Pravdu.

Odpusť mi. Megan je jedinečným debutem britské autorky o nalezení sebe sama. V příběhu, který je zčásti thriller, zčásti romance, nám autorka předestírá svět z pohledu teenagerky potácející se mezi pocity ztráty, lítosti, lásky a viny. Zároveň jsou do příběhu citlivě a autenticky přimíchány témata selektivního mutismu (dočasné ztráty schopnosti mluvit) a lesbické lásky. Nosnou linkou však zůstává záhada, kterou čtenář postupně odhaluje. Otázek sexuality se autorka dotýká jemným, rafinovaným a nevídaně současným způsobem.

Kniha je právem označovaná za „silný, čerstvý hlas v žánru Young Adult ve Velké Británii“. Je ideální volbou pro čtenáře Davida Levithana (česky Líbali jsme se, CooBoo 2015; Will Grayson, Will Grayson, Knižní klub 2016).

Některá tajemství jsou nebezpečná, když se vysloví…
rushtonova_odpust_mi_megan_euromedia_02
Ukázka z knihy
Milá Hano,

vážně tě teď potřebuju. Na Barcham Green nastoupila nová holka: Jasmine. Vycházíme spolu moc dobře, ale bojím se, abych to zase nezkazila.

Nejsem si jistá, že o tom má vůbec smysl dumat. Stejně se mnou nebude chtít kamarádit, jestli zjistí, kdo ve skutečnosti jsem.

Točím se v kruzích. Už mám dost toho, jak jsem uvězněná ve své vlastní hlavě. Přeju si, abys byla tady a řekla mi, co mám dělat. Přeju si spoustu věcí. Přeju si, aby to mezi námi neskončilo špatně.

Chybíš mi. Odpusť mi to.

Megan xxx

O autorce
Abbie Rushtonová vyrostla v malé vesnici nedaleko Newmarketu v Suffolkshiru. Vystudovala anglickou literaturu a tvůrčí psaní na University of East Anglia a je redaktorkou předního britského nakladatelství s odbornou literaturou. V roce 2010 vyhrála Neobjevené hlasy, soutěž tvůrčího psaní pořádanou Sdružením spisovatelů a ilustrátorů dětských knih (Society of Children’s Book Writers and Illustrators). Abbie žije poblíž města Newbury v Berkshiru. Je vášnivou cestovatelkou a nejšťastnější je při plánování svých dalších dobrodružství.

O nakladatelství Yoli
Yoli se zaměřuje na literaturu v žánrech Young Adult a New Adult, tedy převážně pro mladé dospělé. Nabízí široké spektrum překladů současné tvorby, od dystopií či fantasy až po romance. Prostor tady dostává řada světoznámých autorů a autorek, mezi jinými John Green, Rainbow Rowellová, Colleen Hooverová, Gayle Formanová, Abbi Glinesová, Anna Todd, Jennifer Nivenová, Ava Dellaira, Abigail Gibbsová, Sally Greenová, Holly Blacková, Cassandra Clareová, James Dashner, Veronica Rossi či Lauren Kateová.

zdroj: Yoli / foto Yoli, bigstock / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář