Soutěže

Děvčátko – Vánoční příběh

Kdo by neznal a nemiloval pohádku Hanse Christiana Andersena Děvčátko se sirkami. Jeden z nejpopulárnějších klasických vánočních příběhů o chudém děvčátku prodávajícím sirky se dočkal nového zpracování. Magický příběh na motivy pohádky Hanse Christiana Andersena o děvčátku Lucii, které se na Štědrý den touží dostat za štěstím na druhý břeh zamrzající Temže, připravili pro divadlo Studio DVA režisér, autor scénáře a scénograf Šimon Caban ve spolupráci se skladatelem a textařem Kryštofem Markem. Vánoční muzikál s živým orchestrem, na motivy jedné ze šesti nejkrásnějších pohádek dánského spisovatele, vás přenese škrtnutím zápalky do kouzelného světa přání.
soutez_studio2_04
Ve výjimečném muzikálovém projektu se potkávají vynikající herci, např. Marta Vančurová, Ivana Chýlková, Kryštof Hádek nebo Jana Stryková se zpěvačkou Monikou Absolonovou či slovenskou zpěvačkou a herečkou Zuzanou Mauréry.

Příběh samotný podporuje výpravná scénografie Šimona Cabana, kostýmy Simony Rybákové a světelný design Pavla Dautovského. Na jevišti nechybí ani živý orchestr. Původní hudbu a slova k písním napsal skladatel a dirigent Kryštof Marek, který s divadlem Studio DVA spolupracoval autorsky již na úspěšném projektu Vánoční koleda.

Od svého prvního publikování se příběh o dětských snech a nadějích Děvčátko se sirkami dočkal ještě mnoha knižních vydání, stal se předlohou pro filmové, televizní, hudební, baletní, ale i animované zpracování.
soutez_studio2_03
Inspirujícím zdrojem byla pro Andersena jednak ilustrace Johana Thomase Lundbye vytištěná v kalendáři v roce 1843, ale i pohádka „Star Money“, kterou již dříve zaznamenali bratři Grimmové. Děvčátko se sirkami si roku 1974 zahrála ve speciálním vánočním díle seriálu televize WLWT dokonce i tehdy devítiletá Sarah Jessica Parker, později známá jako Carrie ze seriálu Sex ve městě.

Nejnovější zpracování divadla Studio DVA svojí poetikou navazuje na úspěšnou Vánoční koledu uvedenou v rámci projektu Vánoce DNES v roce 2011.

Osoby a obsazení:
Děvčátko: Jana Stryková / Zuzana Stavná
Babička: Marta Vančurová / Anna Šišková
Carol: Ivana Chýlková / Athina Langoská
Fred: Petr Stach / Martin Davídek
Anděl: Monika Absolonová / Martina Placrová
Štěstěna: Zuzana Mauréry
Paní Luck: Anna Šišková / Lenka Bartošíková / Lucie Novotná
Pan Luck: Roman Štabrňák
Mráz: Peter Strenáčik / Michal Slaný
Sám: Kryštof Hádek / Michal Slaný
Company: Lenka Bartošíková, Athina Langoská, Lucie Novotná, Martina Placrová, Ilona Vozničková, Tereza Zelinková, Martin Davídek, Jaromír Holub, Ondřej Izdný, Radek Seidl, Peter Strenáčik
Děti: Veronika Bloudková / Lucie Bloudková / Kateřina Šťastná, Dušan Vlasák / Lukáš Vojtíšek

Soutěž: Odpovězte správně na otázku a staňte se výhercem 2 vstupenek na představení Děvčátko – Vánoční příběh dne 20. 12. 2014 od 18 hodin.

Soutěžní otázka: Ve kterém roce byl poprvé publikován příběh o dětských snech a nadějích Děvčátko se sirkami?

a) 1845

b) 1895

c) 1921

Nápovědu najdete na www.studiodva.cz

Správnou odpověď zašlete na e-mail info@womanandstyle.cz do 19. 10. 2014, do předmětu uveďte DĚVČÁTKO. Jeden z autorů správné odpovědi obdrží 2 vstupenky na představení konané dne 20. 12. 2014.

Staňte se fanoušky WOMAN&STYLE na facebooku a nepropásněte žádnou z připravovaných soutěží.

Účastí v soutěži potvrzuji souhlas s Obecnými podmínkami soutěží.

Doporučené

Přidat komentář