Zábava/Kultura

Grégoire Delacourt – Na první pohled

Jako každý večer sleduje Arthur Dreyfuss svůj oblíbený seriál, když vtom někdo zaklepe na dveře. V trenkách se šmlouly jde otevřít a ­nevěří vlastním očím: za dveřmi stojí Scarlett Johanssonová, hollywoodská hvězda, která byla v­ různých anketách několikrát zvolena nejkrásnější ženou světa.

On je dvacetiletý automechanik, žijící osaměle v­ malém vesnickém domku v ­Pikardii. Ona je šestadvacetiletá slavná herečka, která se ocitla v ­nesnázích. Zdá se, že mezi nimi leží celý vesmír, ráno se však koná zázrak: Scarlett je stále u­ Arthura doma!

Prostý milostný příběh? Ne tak docela, tito hrdinové mají šrámy na duši, které se nedají tak snadno vyléčit: on v ­dětství ztratil sestru i­ otce a ­matka propadla alkoholu a­ posléze šílenství. Po ní touží miliony mužů, a­ přesto se cítí sama. Všechny dívky by se jí chtěly podobat, a ­přitom netuší, jak vnější vzhled dokáže ničit život. Být redukována na pouhý objekt touhy totiž může být velmi frustrující.

Grégoire Delacourt ve svém novém románu vypráví o ­křehkosti rodící se lásky a ­o ­tom, jakou moc mají slova: ta, která uzdravují, i ­ta, která ubližují. Pod slupkou zdánlivě přeslazeného románu jako z červené knihovny se skrývá příběh o ­povrchnosti vnímání zevnějšku, o diktatuře krásy, o osamělosti a hledání lásky.

zdroj: Host / foto: bigstock, Host / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář