Zábava/Kultura

Jezerka zahájila novou sezónu 3001. představením

Divadlo Na Jezerce začíná po prázdninách servírovat nové divadelní menu. Svou 14. sezónu otevřelo Hřebejkovou, skvěle herecky obsazenou tragikomedií Na dotek a připsalo si tak na své konto 3001. představení Divadla Na Jezerce. Naopak posledního uvedení se dočkala Cesta kolem světa z dílny Terezy Němcové.
jezerka_nova_sezona_02
Fandové a diváci se můžou těšit na opravdové lahůdky i další hvězdu první velikosti. Jeviště se návštěvníkům po prázdninách poprvé rozsvítilo v pondělí 14. září a Marberova hra Na dotek v režii Jana Hřebejka se do tabulek zapsala jako 3001. představení nuselské scény.
jezerka_nova_sezona_03
Další plány prozrazuje sám principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský: „Nastudujeme pro diváky čtyři nové premiéry, z toho dvě uvedeme v Česku jako první. Rád bych také návštěvníky Jezerky pozval i do nové restaurace, kterou pro ně v areálu divadla připravujeme.“ Od začátku sezóny je otevřen bar ve foyer, při večerních představeních také venkovní zahrádka a v polovině října nabídku doplní nová restaurace, která bude přístupná jak divákům a širokému okolí, tak také hercům.
jezerka_nova_sezona_04
Novinky, které před sezónou prozradil Jan Hrušínský, slibují skvělé herecké příležitosti i jednu hvězdu první velikosti: „V říjnu začínáme zkoušet dramatizaci bestselleru Evžena Bočka Poslední Aristokratka, která bude mít premiéru 7. prosince 2015 v režii Arnošta Goldflama, jenž je Na Jezerce podepsán pod divácky vyhledávanými tituly Darda a Komedianti. Hra je o šlechtické rodině Kostků z Kostky, kteří se po revoluci vracejí z emigrace v New Yorku do ČR, aby převzali zpět svůj zdevastovaný zámek a překonávali nejrůznější překážky, které se jim staví do cesty,“ říká herec a principál DNJ Jan Hrušínský – po zdravotních komplikacích opět v kondici – a přidává další divácký zážitek: „Režisér Radek Balaš (inscenace Generálka, Já, Francois Villon) chystá na jaro kanadskou hru Marka Leiren-Younga, Shylock, kde se v roli herce Jona představí poprvé našemu publiku Na Jezerce vynikající slovenský herec Milan Kňažko“.

www.divadlonajezerce.cz

zdroj: Divadlo Na Jezerce / foto z představení: Práskni do bot a Komedianti – Ivan Kahún, Na dotek Bohdan Holomíček

Doporučené

Přidat komentář