Beauty

Vyberte si parfém, který podtrhne Vaši osobnost

Najít pro sebe ten správný parfém je někdy pěkný oříšek. Někdo má štěstí, že se zamiluje hned na první pokus a jeden jediný parfém (pokud ho firma nepřestane vyrábět) ho provází celým životem, většina z nás, zejména pak z nás žen, zkouší a zkouší a ne a ne nalézt ten pravý.

A co byste měli mít při výběru parfému na paměti?
Zamyslete se nad tím, jaké vůně se vám líbí. Jsou to vůně květin, ovoce, nebo třeba vůně dřeva? Jakmile se rozhodnete pro jednu z těchto kategorií, bude pro vás snazší najít správný parfém. Ještě před nákupem požádejte v obchodě o vzorek nebo tester a vyzkoušejte, jak sedne parfém vaší kůži, jeho aplikace na papírek vám s výběrem nepomůže. Parfém se stane vaším přítelem, podtrhne vaši osobnost, je tedy nutné, aby správně fungoval na vašem těle. Mějte na paměti, že základní tón parfému se na vaší kůži rozvine až po zhruba 25, 30 minutách od aplikace, nespěchejte tedy s nákupem, však oni ho budou mít i zítra.

Orientální vůně
Orientální vůně patří k těm těžším a nejsou vhodné pro každého. Velmi často to bývají smyslné vůně ideální pro romantické a večerní příležitosti, v nichž převládají složky jako ambra, vanilka, santalové dřevo či kadidlo. Typickou vůní této kategorie je Opium (Yves Saint Laurent).

Dřevité vůně
Santalové, cedrové či růžové dřevo, dub, borovice, vetiver nebo pačuli. To jsou nejčastější složky vůní této kategorie, která je brána především za mužskou, tyto složky se však objevují i v mnoha dámských parfémech.
parfem_osobnost_02
Citrusové vůně
Jste aktivní, dáváte přednost pobytu na čerstvém vzduchu, rádi sportujete? Potom pro vás bude nejvhodnější vůní nějaká z citrusových, obsahující některou z výrazných citrusových složek – pomeranč, citron, limetka. Na rozdíl od těch orientálních jsou citrusové vůně lehké a osvěžující, vhodné jak pro dámy, tak i pro pány.

Chcete-li maximalizovat vůni vašeho parfému, aplikujte ho na pulzní body – na zápěstí, loketní a podkolenní jamky, na krk a za uši. Dlouhodobý účinek zajistí také parfémová mlha, již necháte vniknout do vlasů.

Rada na závěr: Uchovávejte flakon s parfémem mimo přímé sluneční světlo, nevystavujte ho jakýmkoli extrémním teplotám. Chystáte-li se tedy v létě pod stan, nechte svůj parfém raději doma.

text: redakce / foto: bigstock, dreamstime

Doporučené

Přidat komentář