Volný čas

Magic Box uvádí filmové novinky – březen 2016

V průběhu března vyšlo na DVD a Blu-ray nosičích mnoho filmových novinek – od pohádek pro děti až po drsné thrillery. Za zhlédnutí stojí jistě všechny, my Vám dnes přestavíme 5 z nich – ty, které nás zaujaly nejvíce.

První z novinek, na kterou jistě čekaly tisíce fanoušků této románové dobrodružné trilogie je Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (The Hunger Games: Mockingjay – Part 2)

V první části Hunger Games: Síla vzdoru prožívá Katniss Everdeenová nejtěžší období svého života. Ačkoli z Her čtvrtstoletí jakžtakž vyvázla se zdravou kůží a máma se sestrou jsou v bezpečí, její starosti ještě neskončily. Capitol srovnal se zemí Dvanáctý obvod, zahynuly tisíce lidí a Katniss pronásleduje pocit viny. Navíc Peeta Mellark, její partner z Her, zůstal v rukou nepřátel. Na čelo odboje se postavil Třináctý obvod, i když jen donedávna se o jeho existenci téměř nic nevědělo. Válka přináší oběti na obou stranách, rozdíly mezi dobrem a zlem se stále více stírají. Vítězství se sice přiklání na stranu rebelů, ale konec je stále v nedohlednu. Krveprolití může zastavit pouze Katniss. Pokud chce zachránit Peetu, zabránit dalšímu maření životů, porazit Sídlo a nenáviděného prezidenta Snowa, musí se znovu chopit symbolu Reprodrozda. Opět zjišťuje, že o svém osudu nerozhoduje sama, ale do jisté míry se stává nástrojem v mocenském souboji. A stále nevyřešila dilema, kterému ze dvou nejbližších přátel patří její city…

V poslední kapitole (Hunger Games: Síla vzdoru 2. část) nejde jen o přežití, ale bojuje se o budoucnost obyvatel celého Panemu. Konečné zúčtování s nenáviděným prezidentem Snowem se blíží. Reprodrozd Katniss spolu se skupinou nejbližších přátel, včetně Gala, Finnicka a Peety povede rebely v jejich boji za svobodou. Jednotka z 13. kraje se vydává na misi, jejímž cílem je zničit prezidenta a skoncovat s jeho tyranií. Na Katniss však tentokrát čeká mnohem nebezpečnější nepřítel, než s jakým se dosud setkala v aréně Hladových her.

V prodeji od: 30. 3. 2016

Leviatan (Leviatan)
Žádná práva jsi neměl, nemáš a mít nebudeš. „Boj za lidská práva nikdy nekončí.”
Leviatan se v Bibli objevuje jako mořská příšera, Boží odpůrce, který vzbuzuje strach. V satanismu tento tvor zastupuje třetí ze čtyř prvků pekla – jednotu pořádku a chaosu, hmoty a antihmoty, jin a jang. V průběhu staletí se výraz leviatan stal synonymem ke kterémukoli velkému monstru či příšeře. Thomas Hobbes ve své knize Leviathan přirovnává tuto příšeru ke státnímu uspořádání, ve kterém absolutistická moc měla zabezpečit občanům mír a ochranu. Spor člověka a moci o základní práva zpracoval ruský režisér Andrej Zvjagincev mimořádně podmanivým způsobem.

Kolja žije v malém městě blízko Barentsova moře na severu Ruska. Hned vedle domu, kde přebývá se svou mladou ženou Liljou a synem z prvního manželství, má vlastní autoopravnu. Avšak starosta blízkého města, Vadim Šelevjat, ho chce o dům, pozemek i práci připravit. Kolja se nenechá koupit, je neústupný a odmítá se vzdát. Nejen majetku a půdy, ale i krajiny, která ho od dětství obklopuje. Vadimova agresivita se však stupňuje…

Leviatan není jen naléhavou výpovědí o současném Rusku, ale i tíživým příběhem bezmoci obyčejného člověka.

V prodeji od: 9. 3. 2016
magicbox_novinky_dvd_brezen_03
Otcové a dcery (Fathers and Daughters)
Drama Otcové a dcery rozvíjí příběh úspěšného spisovatele Jacka Davise (Russell Crowe), který se musí po tragické smrti manželky sám postarat o pětiletou dcerku Katie a zároveň bojovat s duševní poruchou. O dvacet pět let později studuje Katie (Amanda Seyfried) psychologii, ale sama se nedokáže vyrovnat se svým traumatickým dětstvím. Zamiluje se do sympatického novináře Camerona (Aaron Paul), ale staré křivdy a rány se znovu derou na povrch a Katie bude muset najít cestu nejen k sobě, ale také ke svému otci.

Ve filmu si kromě Russella Crowea a Amandy Seyfried zahrála také například Diane Kruger, Octavia Spencer nebo Jane Fonda.

V prodeji od: 30. 3. 2016

Ztraceni v Mnichově
Ztraceni v Mnichově je komedie Petra Zelenky, která získala Českého lva za nejlepší scénář k filmu i za nejlepší střih a stala se vítězem Cen české filmové kritiky. Sir „P“, devadesátiletý papoušek šedý, který kdysi patřil Edouardu Daladierovi, se na pozvání ředitele Francouzského kulturního institutu ocitne v roce 2008 v Praze jako živá relikvie z dob Mnichovské dohody. Sir „P“ po Daladierovi jeho hlasem dodnes opakuje některé důležité věty a prohlášení. Papouška za dramatických okolností unese český novinář Pavel a na základě papouškových kontroverzních citací Daladiera rozpoutává mezinárodní politický skandál…

Ve filmu si mimo jiné zahráli: Martin Myšička, Tomáš Bambušek, Marek Taclík, Marcial Di Fonzo Bo, Jana Plodková, Jitka Schneiderová, Václav Kopta, Jakub Železný, Daniela Písařovicová a Nora Fridrichová.

V prodeji od: 23. 3. 2016
magicbox_novinky_dvd_brezen_02
Velká nádhera (La Grande Bellezza)
Velkou nádherou se Sorrentino vrací k osvědčené spolupráci s hercem Toni Servillem. Opět přináší vizuálně podmanivé komediální drama o hledání smyslu vlastní existence a smíření se s věčně plynoucím časem a stárnoucím tělem. Příběh zasazuje do prostředí “třpytivé” vysoké smetánky podmanivého Říma a po vzoru filmových velikánů Federica Felliniho a Michelangela Antonioniho podává kritiku současné společnosti žijící v povrchnosti, přetvářce a zaslepenosti. Zoufalý Babylon zbohatlíků, politiků, zločinců, filmových hvězd, umělců, intelektuálů, ale i komplikovaných i nestálých vztahů ožívá v starověkých budovách a gigantických vilách a sledujeme ho očima rozčarovaného spisovatele a novináře Jepa, věčně se utápějícího v poháru gin tonicu a ve víru nekonečných party. A nad tím vším stojí Řím jako krásná, avšak mrtvá diva…

Film byl uveden v Hlavní soutěži MFF Cannes 2013, kde byl nominován na Zlatou Palmu. Dalšími prestižními cenami jsou Zlatý glóbus a Oscar pro Nejlepší zahraniční film a Evropská filmová cena pro Nejlepší evropský film.

V prodeji od: 9. 3. 2016

Mezi další březnové novinky distributora DVD a Blu-ray disků v ČR a SR Magic Box patří například Black Mass: Špinavá hra s Johnnym Deppem, American Ultra s Jessem Eisenbergem a Kristen Stewart, Nemilosrdní s Jeanem Renem nebo Legendy zločinu o nejznámějších britských gangsterech, dvojčatech Reggiem a Ronniem Krayovými.

Více o březnových novinkách a DVD či Blu-ray nosiče k prodeji najdete na stránkách www.magicbox.cz.

zdroj: Magic Box / foto: bigstock, Magic Box / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář