Zdraví

Nastartujte dráhu dárců krevní plasmy a využijte akce pro nové dárce

Chcete zachraňovat životy a podílet se na něčem opravdu smysluplném? Staňte se dárcem krevní plasmy! Nezachráníte tak jen jednoho člověka, pomůžete možná i desítkám, stovkám jednotlivců, kteří si s sebou nesou břímě vážné nemoci. Jak na to?

První odběr krevní plasmy
Rozhodli jste se přidat se ke komunitě hrdinů poskytujících krevní plasmu? Pak máte pravděpodobně hlavu plnou otázek. Kam máte jít? Jak probíhá odběr krevní plasmy? Jak se chovat před odběrem?

Jak dlouho probíhá odběr?
Ze všeho nejdřív kontaktujte odběrové centrum a sjednejte si vstupní prohlídku. Objednat se můžete například v Europlasmě, dárcovském centru, které je držitelem certifikátu IQPP potvrzujícím dodržování přísných mezinárodních norem pro kvalitu a bezpečnost odběrů i odbornou kvalifikaci zaměstnanců. Pobočky najdete v Obchodních centrech Chodov a Černý Most.

Pro zařazení do registru musíte být v dobrém zdravotním stavu, mít mezi 18 a 60 lety, vážit 50-150 kg a splňovat další kritéria daná legislativou, s nimiž vás seznámí přímo personál na pobočce. Při registraci vyplníte vstupní formulář a podstoupíte lékařské vyšetření, na jehož základě zdravotníci posoudí, zda jste vhodným dárcem.

Samotný odběr krevní plasmy pomocí procesu zvaném plazmaferéza trvá 45-60 minut. Před procedurou byste neměli pít alkohol, vyhněte se tučným jídlům, dodržujte pitný režim, dostatečně se vyspěte a nechoďte nalačno.

Akce pro prvodárce
Pro nové dobrovolné dárce krevní plasmy si společnost Europlasma připravila zvláštní akci. Každý, kdo se nově zaregistroval od 1.10.2018 a v průběhu října, listopadu, prosince a ledna splní 5 úspěšných odběrů, čeká na něj dárek v podobě roční dálniční známky na rok 2019 jako uvítání v komunitě dárců.

Navíc všichni, kdo během roku 2019 podstoupí úspěšný odběr aspoň 25×, dostanou dálniční známku na rok 2020.

Zdroj: Europlasma / komerční sdělení

Doporučené

Přidat komentář