Soutěže

Soutěž: Börjlindovi Cilla & Rolf – Stále vládne mráz

Börjlindovi Cilla & Rolf: Manželé Cilla & Rolf Börjlindovi patří k nejzkušenějším švédským scenáristům napínavých thrillerů, švédská televize SVT vysílala v letech 2004 a 2009 dvě jejich série nazvané Hrob a Vraždy. Jsou autory 26 scénářů k televizním filmům, v nichž vystupuje policejní detektiv Martin Beck, slavný knižní hrdina autorské dvojice Maj Sjöwallová a Per Wahlöö. V roce 2012 napsali Cilla a Rolf Skočný příliv, svůj prozaický debut. Zahraniční vydavatele ohromil tento drsný kriminální román natolik, že práva na něj byla prodána do dvaceti zemí ještě před tím, než vyšel ve Švédsku; po publikování pak stejně tak okouzlil švédskou kritiku i čtenáře. Série se dočkala už tří pokračování.

Stále vládne mráz: Poslední případ z pera švédské autorské dvojice je mrazivější než kdy dříve. Jedné noci nalezne bezdomovkyně Muriel v centru Stockholmu vyhublé a plačící mladé děvče. Jmenuje se Folami a podobně jako řada podobných dětí sem i ona přišla na vlastní pěst, úplně sama. Muriel ji odvede na místo, kde přechodně bydlí, ale po nebezpečném incidentu se tam už neodváží zůstat. Proto požádá o pomoc bývalého policistu a bezdomovce Toma Stiltona. Tou dobou je na venkově nalezeno tělo zavražděného chlapce s podříznutým krkem. Komisařka Olsäterová s vyšetřovatelkou Rönningovou se brzy dostanou na stopu rumunské zločinecké organizace a zjistí, že osud Folami je se zavražděným chlapcem spojen…

Soutěž: Odpovězte správně na jednoduchou otázku a můžete to být právě Vy, kdo si od nás „odnese“ jeden ze dvou výtisků bestselleru Stále vládne mráz.
soutez_kk_mraz_02
Soutěžní otázka: Jak se jmenuje debut manželů Börjlindových, taktéž vydaný Knižním klubem, který ohromil vydavatele natolik, že právana něj byla prodána do dvaceti zemí ještě před tím, než vyšel ve Švédsku?

a) Černý úsvit
b) Třetí hlas
c) Skočný příliv

Nechcete-li tipovat, nápovědu najdete na stránce www.knizniklub.cz.

Správnou odpověď zašlete na e-mail: info@womanandstyle.cz do 7. 10. 2018, do předmětu uveďte STÁLE VLÁDNE MRÁZ. Dva autoři správné odpovědi od nás obdrží tuto knihu.

Staňte se fanoušky WOMAN&STYLE na Facebooku, Twitteru nebo Instagramu a nepropásněte žádnou z připravovaných soutěží.

Účastí v soutěži potvrzuji souhlas s Obecnými podmínkami soutěží.

Doporučené

Přidat komentář