Soutěže

Soutěž o první a druhý díl fantasy trilogie Havraní kruhy

Dnes jsme pro vás, u příležitosti vydání druhého dílu série Havraní kruhy, připravili soutěž o oba díly této fantasy trilogie inspirované severskou mytologií. Seznamte se s Hirkou, která se ve svých patnácti letech dozvídá, že je Ódinovo dítě – bezocasá stvůra z jiného světa. Opovrhovaná, obávaná a pronásledovaná…

Siri Pettersenová je spisovatelka, autorka komiksu a ilustrátorka pocházející z Trondheimu. Za Ódinovo dítě (2013; česky Host 2016), první díl trilogie Havraní kruhy, obdržela Fabelprisen, ocenění udělované nejlepší norské knize v žánru sci-fi a fantasy. Ódinovo dítě bylo nominováno i na Cenu norského ministerstva kultury pro debutanty, Cenu knižních blogerů a celá trilogie na Cenu knihkupců (jako vůbec první fantasy titul v historii).

Ódinovo dítě (první díl fantasy trilogie Havraní kruhy)
Představ si, že ti chybí něco, co všichni ostatní mají. Něco, co dokazuje, že patříš do jejich světa. Něco tak důležitého, že bez toho nejsi nikdo. Jsi jen nákaza. Pouhý mýtus. Člověk.

Hirka se ve svých patnácti letech dozvídá, že je Ódinovo dítě — bezocasá stvůra z jiného světa. Opovrhovaná, obávaná a pronásledovaná. Někdo si však nepřeje, aby její tajemství vyplulo napovrch, a hodlá toho docílit všemi prostředky. Hirka, jíž jde náhle o život, musí uprchnout. Existují však nebezpečnější stvoření než Ódinovy děti a Hirka není jediná, kdo prošel bránou mezi světy…

První díl úspěšné norské fantasy trilogie Havraní kruhy inspirované severskou mytologií je nejen skvěle gradovaným dobrodružstvím, ale také příběhem o touze po spravedlnosti, o nebezpečí slepé víry a právu či odhodlání vést druhé.

Plíseň (druhý díl fantasy trilogie Havraní kruhy)
Představ si, že jsi lovnou zvěří v neznámém světě. Ve světě lidí, který pomalu umírá. Ve světě, který je místem tvého narození a který se měl konečně stát tvým domovem. Jenže to je zásadní omyl.
Hirka opustila Ymslandu, aby ji zachránila, a vzdala se tak možnosti být nablízku Rimemu, přestože právě po tom touží ze všeho nejvíc. Místo něj ji teď provází lovec zapomenutých a slepý. Boj o přežití v lidském světě je ovšem maličkostí ve srovnání s tím, co přijde, když Hirka pochopí, kým ve skutečnosti je a jakým nástrojem v mocenské hře se má stát.

Soutěž: Odpovězte správně na otázku a staňte se právě Vy jedním ze dvou výherců knih Ódinovo dítě a Plíseň.

Soutěžní otázka: V říjnu 2017 vyjde třetí díl této skvělé fantasy trilogie. Jaký bude jeho název?

a) Síla

b) Boj

c) Doma

Nechcete-li tipovat, nápovědu najdete na stránkách: www.nakladatelstvi.hostbrno.cz.

Správnou odpověď zašlete na e-mail info@womanandstyle.cz do 25. 7. 2017, do předmětu uveďte HAVRANÍ KRUHY. Dva autoři správné odpovědi od nás obdrží knihy Ódinovo dítě a Plíseň.

Staňte se fanoušky WOMAN&STYLE na Facebooku nebo Instagramu a nepropásněte žádnou z připravovaných soutěží.

Účastí v soutěži potvrzuji souhlas s Obecnými podmínkami soutěží.

Doporučené

Přidat komentář