Soutěže

Soutěž o vstupenky: Proseccofest rozšumí Pražský hrad

Lehké, podmanivé, osvěžující, šumivé s typicky italským espritem a elegancí. Takové je Prosecco DOC, které si získalo miliony fanoušků po celém světě. Dvacítka italských mistrů vinařů přijede v září představit svá vynikající vína do Prahy, a odstartuje tak novou tradici festivalu Proseccofest.

První ročník festivalu Proseccofest nabídne v neděli 10. září od 11 do 17 hodin v okouzlujícím areálu Svatováclavské vinice a Villa Richter na Pražském hradě až sto vzorků šumivých vín dvaceti vinařů vyhlášené italské oblasti Prosecco. Výběr a dovoz těch nejkvalitnějších a reprezentativních vín zajistí samotné Consorcio Tutela Prosecco DOC, tedy nejvyšší italská autorita, co se týče Prosecca.
soutez_proseccofest_03
Za vstupné 250 Kč získají návštěvníci kromě katalogu vín také tři 0,1l vzorky vína a další degustační žetony bude možné přikoupit.

Proseccofest navazuje na tradiční vinařské akce, které Villa Richter na Svatováclavské vinici pořádá již desátým rokem. Tradiční Svátek růžových vín (1. května) nebo Svatováclavské vinobraní (28. 9.) každoročně přilákají do areálu s nejpůsobivějším výhledem na Prahu na 2,5 tisíce milovníků dobrého vína.

Prosecco je vinařská oblast na severovýchodě Itálie ohraničená Dolomity a Jaderským mořem, které zde vytváří unikátní klima a nezaměnitelný charakter vín. Prosecco DOC má zpravidla slámově žlutou barvu s typickým jemným dlouhotrvajícím perlením. Ve vůni jsou cítit bílé květy, jablka nebo hrušky. Mírný obsah alkoholu pak činí toto víno velmi osvěžující a příjemně pitelné. DOC v názvu znamená Denominazione di origine controllata, což je zkratka pro označování vín s kontrolovaným původem v Itálii.

Réva na výrobu Prosecca se pěstuje na 23 250 ha a 1231 vinařů této oblasti jen v loňském roce vyrobilo přes 400 milionů lahví tohoto vína. Přes 75 % z nich směřuje do zahraničí, zejména do Evropy a severní Ameriky.

Soutěž (pro osoby starší 18 let): Odpovězte správně na položenou otázku a získejte možnost vyhrát 2 vstupenky na Proseccofest. Po 2 vstupenkách získá 5 výherců.

Soutěžní otázka: Jaké druhy ovoce jsou cítit ve vůni Prosecca DOC?

a) jablko nebo granátové jablko

b) jablko nebo hruška

c) borůvky nebo ostružiny

Správnou odpověď zašlete na e-mail info@womanandstyle.cz do 6. 9. 2017, do předmětu uveďte PROSECCO. 5 z vás získá po 2 vstupenkách na Proseccofest. Soutěže se mohou zúčastnit pouze osoby starší 18 let! Mladším osobám nebudou na místě vstupenky předány.

Staňte se fanoušky WOMAN&STYLE na Facebooku nebo Instagramu a nepropásněte žádnou z připravovaných soutěží.

Účastí v soutěži potvrzujete svůj souhlas s Obecnými podmínkami soutěží.

Doporučené

Přidat komentář